Plan spotkania z okazji święta
Babci i Dziadka - 21. 01 2008 r.
dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. W. S. Reymonta
w Pątnowie

Organizator: nauczycielki Anna Michalska / Agnieszka Stasiak

Temat: BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ

"Jaki dzisiaj dzień wesoły, najprawdziwsze święto!
Widzę babcie tak szczęśliwą, pięknie uśmiechniętą.
Dziadek taki elegancki, pięknie ogolony.
To dla babci, mojej babci, czyli swojej żony!
Słoneczko jasno świeci, zima śpiewa,
a przedszkolaki z Pątnowa życzenia składają
wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
i dużo, dużo radości!!!"

Cel główny: Stworzenie atmosfery zadowolenia z możliwości wspólnej zabawy z babcią i dziadkiem. Wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną dziecka i środowiskiem lokalnym.

* Przywitanie gości przez p. dyrektor ZSS im W. S. Reymonta w Pątnowie Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu "śpieszą" się babcie i dziadkowie do swoich wnuków. Przedszkolaki ( grupa 3-4-5 latków i 6- latków ) po raz drugi swe umiejętności "aktorskie" zaprezentują na scenie w remizie OSP w Pątnowie. Szanowni goście wysłuchają wierszy, piosenek, skeczy, życzeń, popatrzą jak tańczą wnuki.
* Zaproszenie dzieci do występów brawami:
- powitanie gości przez Natalkę Dominiak i Marcela Kalembę;
- recytacja wierszy;
- śpiewanie piosenek;
- wysłuchanie skeczy "Wyręka", "Babcie w kawiarni";
- inscenizacji "Maryna i Wojtek"
- taniec w wykonaniu grupy młodszej "Brawado";
- taniec w wykonaniu grupy starszej "Warszawska polka"
- koncert życzeń dla babci i dziadka: życzenia wierszem dla babci i dziadka połączone ze wspólnym śpiewaniem piosenek biesiadnych ( dla babci i dziadka zostały przygotowane śpiewniki, przez nauczycielki A. Michalską i A Stasiak) granych przez p. P. Pakułę. np. "Szła dzieweczka do laseczka", "Stokrotka", "Hej sokoły", "Gdybym miał gitarę",....

Motto umieszczone na śpiewniku to: " KTO NIE UMIE BAWIĆ SIĘ I CIESZYĆ TEN NIE UMIE ŻYĆ" - wręczanie upominków ( każda babcia, dziadek otrzymał serce z masy solnej z naklejoną różą, które wcześniej przygotowały dzieci pod kierunkiem swoich pań) poprzedzone wspólną recytacją wiersza: " Droga babciu, drogi dziadku cóż Ci dam jedno serce tylko mam, a w tym sercu róży kwiat! Żyj nam babciu, żyj nam dziadku 100 lat!!!!" i odśpiewaniem "Sto lat" - poczęstunek dla zaproszonych gości; - wspólna zabawa, potańcówka przy piosenkach znanych dzieciom, zaproszonym gościom ( "Kaczuszki", "Walczyk", "Pociąg", "Krasnoludek",....)

PODZIĘKOWANIA

PODZIĘKOWANIE W IMIENIU PRZEDSZKOLAKÓW I NAUCZYCIELEK :

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie za udostępnienie sali i wsparcie rzeczowe;

- wszystkim Rodzicom za przygotowanie strojów dzieciom;

- Mamom, które upiekły pyszne ciasta;

- a szczególnie tym rodzicom, którzy włączyli się w organizację uroczystości: p. Basi Kluska, p. Renacie Kula, Eli Stoparek, Lidce Guzowskiej, Magdzie Jabłońskiej, p. Izie Ciupa, p. Dorocie Hanas, Monice Sielskiej, p. Grażynie Mostowej, p. Jarkowi Świat, p. Markowi Błaszczakowi, p. Karolowi Wolnemu, p. Szczepanowi Kołodziej.

21 stycznia 2008 roku na scenie w remizie w Pątnowie wystąpili: Nadia Zając, Zuzia Ciupa, Martynka Stefaniak, Natalka Guzowska, Marta Błaszczak, Natalka Dominiak, Wiktoria Świat, Karolinka Fuks, Lena Drosińska, Martynka Kowalczyk, Natalka Stasiak, Marcel Kalemba, Kacper Kluska, Tobiasz Stpoarek, Mateusz Gajda, Filip Jabłoński, Paweł Kołodziej, Paweł Kula, Miłosz Hanas, Filip Dubas, Kordian Sielski, Patryk Wolny, Mateusz Bartosiewicz, Miłosz i Maciek Sandak, Kacper Pietrzak, Mateusz Guzowski, Piotrek Wachowski, Mateusz Gmerek, Mateusz Strzelecki, Sebastian Lach, Rafał Lach, Patryk Latus.

autor tekstu: mgr A. Stasiak

opracowanie: mgr I.Mierzwiak