WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY I
DO LEŚNICZÓWKI W PYSZKOWIE

W dniu 7. 10. 2009r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Grażyną Garnczarek byli na wycieczce integracyjnej w leśniczówce Pyszków. Na początku wycieczki uczniowie zwiedzili leśniczówkę oraz wszystkie jej obiekty. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii dębu, który został zasadzony w 2004r. z, poświęconego przez Jana Pawła II, żołędzia.
      Największą atrakcją dla dzieci była strzelnica myśliwska. W dalszej kolejności odbyła się wycieczka po lesie. Uczniowie mieli możliwość poznania i obserwacji różnych gatunków drzew iglastych i liściastych. Zbierali do koszyczków szyszki, kolorowe liście i nasiona buka. Po wycieczce plenerowej czekało już rozpalone ognisko. Pieczenie kiełbasek okazało się wspaniałą frajdą. Na koniec uczniowie wręczyli panu leśniczemu – mgr inż. Zbigniewowi Wzgardzie „prezent” dla mieszkańców lasu, czyli ogromny wór kasztanów, żołędzi i orzechów.
      Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Była okazją do zapoznania uczniów z zasadami podróżowania, zachowania się w lesie, kulturalnego zjadania posiłku. Uczniowie wzbogacili również wiedzę na temat zachowania się zwierząt leśnych w związku ze zmianą pory roku.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci do wycieczki były bardzo dobrze przygotowane. W dużym stopniu jest to zasługa rodziców.

mgr Grażyna Garnczarek

POWIĘKSZENIE    POWIĘKSZENIE